biartekpl_gz_2016_www

Ginące Zawody 2016

Już po raz 16. Mam zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnej nauki i zabawy podczas warsztatów etnograficznych „Ginące Zawody”. Pomysł takowych warsztatów zrodził się 16 lat temu i trwa nieprzerwalnie do dziś, gromadząc nas co roku w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle.

Warsztaty odbędą się od 1 do 3 czerwca 2016r.

Zwracamy się z prośbą o głos w konkursie Fundacji Avivy. Zgłosiliśmy XVI Warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody” do konkursu o wsparcie tej (jakże wszystkim znanej) imprezy. Wystartowaliśmy o pomoc, ale niestety sami sobie nie poradzimy, potrzebujemy Waszego wsparcia. Klikając w link poniżej możecie oddać głos na naszą inicjatywę https://todlamniewazne.pl/inicjatywa,970,xvi-warsztaty-etnograficzne-ginace-zawody.html.

aviva-web-750x200

 

Podczas tegorocznej edycji warsztatów, zatytułowanych: „Robźëm masło, faférnuchy, pśecëm chlébek, jϊ pëmpuchy.” Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich chce przypomnieć o prastarej tradycji związanej z wypiekiem pieczywa.
Warto zaznaczyć, że podczas 15. wcześniejszych edycji warsztatów liczba uczestników przekroczyła 40 tysięcy. Choć na uwadze mamy nie tyle ilość, co jakość popularyzacji rękodzieła i rzemiosła ludowego, to taka liczba sprawia nam ogromną satysfakcję i motywuje do kontynuowania tego pomysłu w następnych latach.

Gorąco zapraszam do wzięcia udziału w 16. warsztatach etnograficznych „Ginące zawody” oraz towarzyszących im konkursach. Życzę Państwu i sobie samych pozytywnych wspomnień.

Na zakończenie pragnę podziękować i ciepło pozdrowić wszystkich, którzy w latach wcześniejszych, jak i w bieżącym roku, przyczynili się w organizacji warsztatów. Bezinteresowna pomoc w zachowaniu i podtrzymywaniu naszej regionalnej tradycji zasługuje na wyrazy największego szacunku.

 

Do zobaczenia!
Czesława Kaczyńska

RelatedPost