biartekpl_gz_2017_www

Ginące Zawody 2017

Już po raz 17. Mam zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnej nauki i zabawy podczas warsztatów etnograficznych „Ginące Zawody”. Pomysł takowych warsztatów zrodził się 17 lat temu i trwa nieprzerwanie do dziś, gromadząc nas co roku w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle.

Warsztaty odbędą się od 7 do 9 czerwca 2017r.

ulotka ginace zawody do drukuulotka ginace zawody do druku

Podczas tegorocznej edycji warsztatów, zatytułowanych: „Gråjta gråce łapu capu ła my skåcwa do pułapu…” Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich chce przypomnieć o prastarej tradycji związanej z tańcem i muzyką kurpiowską.
Warto zaznaczyć, że podczas 16. wcześniejszych edycji warsztatów liczba uczestników przekroczyła 40 tysięcy. Choć na uwadze mamy nie tyle ilość, co jakość popularyzacji rękodzieła i rzemiosła ludowego, to taka liczba sprawia nam ogromną satysfakcję i motywuje do kontynuowania tego pomysłu w następnych latach.

Gorąco zapraszam do wzięcia udziału w 17. warsztatach etnograficznych „Ginące zawody” oraz towarzyszących im konkursach. Życzę Państwu i sobie samych pozytywnych wspomnień.

Na zakończenie pragnę podziękować i ciepło pozdrowić wszystkich, którzy w latach wcześniejszych, jak i w bieżącym roku, przyczynili się w organizacji warsztatów. Bezinteresowna pomoc w zachowaniu i podtrzymywaniu naszej regionalnej tradycji zasługuje na wyrazy największego szacunku.

 

Do zobaczenia!
Czesława Kaczyńska

RelatedPost