Kadzidło: Ginące zawody

Jak pisze portal eostroleka.pl:

„Od barci do pasieki” pod takim hasłem w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle odbyły się trzydniowe warsztaty etnograficzne. 15- jubileuszowe „Ginące zawody” już pierwszego dnia zgromadziły setki dzieci, które u boku twórców ludowych obchodziły Dzień Dziecka.

Tradycyjnie, oficjalnego otwarcia dokonali prezes Stowarzyszenia Artystów Kurpiowskich Czesława Kaczyńska oraz starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Podczas swojego wystąpienia starosta nawiązał do tematu towarzyszącego tegorocznym warsztatom. Wspomniał, że sam od wielu lat z powodzeniem prowadzi hodowlę pszczół, a z jego pasieki pochodzą tradycyjne kurpiowskie miody.

15- jubileuszowe „Ginące zawody” stanowiły okazję do podziękowań wszystkim twórcom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Artystów Kurpiowskich, w szczególności zaś prezes Czesławie Kaczyńskiej  oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do ich powstania.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 36 twórców, przedstawicieli najpopularniejszych kurpiowskich rzemiosł ludowych. „Ginące zawody” odbyły się w dniach 1-3 czerwca.

Przeczytaj cały tekst: Kadzidło: Ginące zawody

RelatedPost